رسالت پژوهشکده : تلاش جهت ساماندهی پژوهش های زیست فن آوری پزشکی در راستای اولویت کشور
  • پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷
  • الخمیس ٥ ذی حجّه ١٤٣٩
  • Thursday, August 16, 2018
صفحه اصلی اخبار دوره‌های آموزشی تحلیل و گزارش علمی اطلاعات عمومی مراکز تحقیقاتی پیوندها درباره ما تماس با ما  
کد مطلب :   1398 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۴
- 13:22 تاریخ آخرین ویرایش :
  1394/03/12
بازدید:   54  
 
بلوغ آزمایشگاهی تخمک راهکاری برای درمان‌ ناباروری انسان در آینده
بلوغ آزمایشگاهی تخمک راهکاری برای درمان‌ ناباروری انسان در آینده
یک دکترای جنین شناسی با اشاره به اینکه مسیرهای سیگنالی که تنظیم روند کلی بلوغ تخمک را برعهده دارند، هنوز به درستی دانسته نشده است درباره تحقیق انجام شده در این زمینه گفت: نتایج این تحقیق و ادامه آن می‌تواند راهکارهای جدیدی برای بهبود روند بلوغ آزمایشگاهی تخمک جهت کاربرد درمانی در انسان را موجب شود.

دکتر محمدحسین نصراصفهانی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، با اشاره به بلوغ آزمایشگاهی تخمک یک رهیافت عمده در تولید جنین آزمایشگاهی دام‌ها است، گفت: بلوغ آزمایشگاهی تخمک آینده ناگزیر درمان های ناباروری در انسان است.

وی اضافه کرد: با این وجود کیفیت بلوغ آزمایشگاهی بسیار پایین‌تر از بلوغ درون تخمک است. همچنین مسیرهای سیگنالی که تنظیم روند کلی بلوغ تخمک را برعهده دارند، هنوز به درستی دانسته نشده است.

این دکترای جنین شناسی با اشاره به پژوهش انجام شده در این باره گفت: در این تحقیق که برای اولین بار در گونه گوسفند انجام شده است، یک مسیر مهم سیگنالی که می تواند رشد و توسعه سلول های کومولوس اطراف تخمک و نیز افزایش توان تخمک را در کنترل داشته باشد، شناسایی شده است.

نصراصفهانی گفت: نتایج این تحقیق و ادامه آن می‌تواند راهکارهای جدیدی برای بهبود روند بلوغ آزمایشگاهی تخمک جهت کاربرد درمانی در انسان را موجب شود.

منبع : ایسنا
نویسنده خبر : مدیر پورتال
کلید واژه
 
اخبار مرتبط
پرورش روده انسان در آزمایشگاه بهره‌مندی پژوهشگران حوزه پزشکی از خدمات آزمایشگاهی بیولوژی مولکولی شناسایی یک تنظیم کننده کلیدی در باروری مردان حذف بیماری وراثتی در نطفه آزمایشگاهی ممکن شد رابطه شاخصه‌های اسپرم با میزان PLC و اثر آن در مردان نابارور تکنیکی جدید برای غلبه بر ناباروری ایجاد بیماری های پوستی بوسیله انتقال اسپرمی موتاسیون کراتین رمزگشایی ناباروری و اختلالات کروموزومی بارداری در سنین بالا تنها آزمایشگاه جامع گروه های خونی خاورمیانه در تهران افتتاح شد بعد از لقاح چه اتفاقی در هسته سلول ها می افتد؟ کشف کلید ژنتیکی مربوط به خودنوزایی سلول های تولید مثلی ماشین حساب آنلاین IVF که شانس زوجین برای بارور شدن را پیش بینی کنند فعالان حوزه زیست‌فناوری تخفیفات ویژه دریافت می‌کنند نوعی پروتئین موثر در ناباروری شناسایی شد بهبود تکنولوژی های درمان ناباروری با ابزار ژنتیکی امکان مطالعه سلولی با استفاده از اطلس جدید تولید قرص ضدبارداری برای مردان شناسایی نقش یک ژن در ناباروری مردان پرورش یک بچه موش از سلول‌های پوستی شناسایی برخی ژن های ناباروری مردان
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد