رسالت پژوهشکده : تلاش جهت ساماندهی پژوهش های زیست فن آوری پزشکی در راستای اولویت کشور
  • پنج شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹
  • الخمیس ٢٤ ذی حجّه ١٤٤١
  • Thursday, August 13, 2020
صفحه اصلی اخبار دوره‌های آموزشی تحلیل و گزارش علمی اطلاعات عمومی مراکز تحقیقاتی پیوندها درباره ما تماس با ما  
کد مطلب :   1570 تاریخ انتشار: 
دوشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۴
- 11:06 تاریخ آخرین ویرایش :
  1394/06/23
بازدید:   41  
 
برنامه نهایی ستاد توسعه علوم و فناوری‌ سلول‌های بنیادی تدوین شد
برنامه نهایی ستاد توسعه علوم و فناوری‌ سلول‌های بنیادی تدوین شد
برنامه استراتژیک نهایی ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری در یک اردوی دو روزه به میزبانی پارک علم و فناوری البرز تدوین شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر امیرعلی حمیدیه، دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی درباره تدوین برنامه استراتژیک این ستاد اظهار کرد: برای نخستین بار و با توجه به اهمیت برنامه استراتژیک این ستاد جهت ارائه به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجلس شورای اسلامی، این برنامه در یک اردوی دو روزه در پارک علم وفناوری البرز تدوین شد.

وی با اشاره به تلاش های بی وقفه همه کارشناسان ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی طی چهار ماه اخیر برای تدوین این برنامه گفت: در نهایت ۱5 نفر از متخصصان و کارشناسان حوزه سلول های بنیادی در این اردو به صورت شبانه روزی تلاش کرده و برنامه استراتژیک نهایی را نگارش کردند.

حمیدیه با اشاره به این موضوع که برنامه استراتژیک ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی تا سال ۱۴۰۴ تدوین شده است، تصریح کرد: این برنامه برای دوره زمانی یک ساله، سه ساله و ۱۰ ساله و در سه حوزه تجاری سازی و بازار، آموزش و پژوهش و مراکز ارائه خدمات مراکز سلول درمانی تدوین شد.

به گفته وی، با توجه به تدوین و تصویب سند ملی علوم و فناوری های سلول های بنیادی این ستاد، اما تدوین یک برنامه استراتژیک و راهبردی بسیار ضروری بود که این موضوع با پیگیری های لازم انجام شد

 دکتر امیر امیرخانی، دبیر شورای راهبردی این ستاد در ادامه اظهار داشت: علاوه بر برنامه یک ساله ستاد انتظار می رفت تیم جدید ستاد برنامه های خود را تا سال ۱۴۰۴ ارائه کند و اقدامات لازم سند ملی علوم و فناوری های سلول های بنیادی باید به جز ارائه شود تا اهداف تعیین شده در سند قابل دسترسی باشند.

همچنین دکتر رامین حشمت، مدیر آموزش، پژوهش و توسعه منابع انسانی ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی درباره تدوین برنامه راهبردی پیشنهادات خود را مطرح و بیان کرد: برنامه کوتاه مدت یک ساله باید اجرایی شود و اهداف و شاخص ها و هدف گذاری ها واقعی تر شوند که یکی از کاربردهای مهم اجرای این موضوع کمک به حوزه مدیریت مالی و توسعه منابع ستاد بوده که بتواند منابع پایدار را توسعه دهد.

دکتر پیمان کیهان ور، مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل ستاد نیز درباره مفاهیم، تعاریف و ویژگی های برنامه استراتژیک به ارایه موضوعات و مباحث پیرامون این حوزه پرداخت و تأکید کرد: اهداف اختصاصی می بایست قابل اندازه گیری، مرتبط با هدف کلی و SMART باشند.

در جریان برگزاری این اردوی دو روزه، دکتر بهنام یوسفی، عضو شورای مدیران ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی پیشنهاد داد: تعداد مراکز سلول درمانی باید چند برابر شود به شکلی که در هر استان با توجه به جمعیت، مراکز سلول درمانی تشکیل شود.

وی  افزود: ما نیاز داریم مراکز بیشتری مانند رویان در سطح کشور داشته باشیم و باید بتوانیم تکنولوژی بیش تری را در داخل کشور تولید کنیم.

به گزارش مهر، در ادامه برگزاری این اردوی دو روزه، موارد مربوط به نقاط قوت و ضعف، فرصت ها و تهدیدها در سطح کشوری به منظور تحلیل وضع موجود برمبنای آنالیز SWOT، بررسی و تکمیل شد.

منبع : خبرگزاری مهر
نویسنده خبر : مدیر پورتال
کلید واژه
 
اخبار مرتبط
پیوند سلول‌های بنیادی انسان به میمون‌های مبتلا به آسیب نخاعی درمان کمر درد با تزریق سلول های بنیادی ترمیم ضایعات غضروفی با سلول بنیادی/ ساخت داربست زیست مهندسی شده به دنبال بهبود تولید سلول های کلیدی دخیل در درمان دیابت افراد چاق فاقد سلول های با هورمون سیری هستند FDA و اشاره به تخلفات در کلینیک های سلول های بنیادی واکنش دو پروتئین کلیدی موجب رشد نورون ها می شوند تکنیکی جدید برای غلبه بر ناباروری نقش مارکر اپی ژنتیکی RNA کلیدی در سیستم ایمنی مغز کوچک آزمایشگاهی ساخته شد سلول های بنیادی مشتق از چربی و کمک به بیماران ضایعه مغزی افتتاح پروژه "سل‌تراپی" رویان در هفته دولت تولید سلول های بنیادی تولید کننده انسولین تبدیل سلول های پوست به سلول های کبدی شناسایی سلول های مغز کنترل کننده پیری مهندسی سلول های بنیادی برای کشتن HIV گسترش درمان از طریق سلول های بنیادی در کلینیکهای خصوصی غیر اخلاقی و غیرقانونی است حمایت از طرح های پژوهشی با محوریت سلول های بنیادی مطالعات مربوط به کلیه منجر به کشف جالبی در زمینه نحوه شکل گیری قلب شده است ساخت سلول های بنیادی خونی از سلول های خود بیمار
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد