رسالت پژوهشکده : تلاش جهت ساماندهی پژوهش های زیست فن آوری پزشکی در راستای اولویت کشور
  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
  • الاربعا ١٦ ذی حجّه ١٤٤١
  • Wednesday, August 5, 2020
صفحه اصلی اخبار دوره‌های آموزشی تحلیل و گزارش علمی اطلاعات عمومی مراکز تحقیقاتی پیوندها درباره ما تماس با ما  
کد مطلب :   1856 تاریخ انتشار: 
شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴
- 11:28 تاریخ آخرین ویرایش :
  1394/11/17
بازدید:   91  
 
دستیابی به روشی که فرآیند پیری را معکوس می کند
دستیابی به روشی که فرآیند پیری را معکوس می کند
مطالعات محققان برای اولین بار نشان می دهد حذف میتوکندری از سلول ها، فرآیند پیری را معکوس می کند.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا، مطالعات محققان دانشگاه نیوکاسل انگلیس نشان می دهد میتوکندری که همان موتورخانه سلول است، نقش مهمی در پیری سلول ها ایفا می کند. این مطالعه نشان می دهد حذف میتوکندری از سلول ها، سطح نشانگرهای مرتبط با پیری سلول ها را کاهش می دهد.
فرآیند پیری به دلیل آسیب هایی است که با افزایش سن، سلول ها را تحت تاثیر قرار می دهد و قابلیت تکثیر سلول ها را کاهش می دهد. در نتیجه این موضوع و بر اثر فرآیندی به نام استرس اکسیداتیو، سلول ها به بافت سالم اطراف خود آسیب وارد می کنند. به همین منظور، محققان میتوکندری سلول را مورد مطالعه قرار داده اند. میتوکندری سبب تولید انرژی شیمیایی در سلول می شود و سلول ها را قادر می کند وظایف خود را انجام دهند.
در این مطالعه، محققان با استفاده از مجموعه ای از آزمایش های ژنتیکی، تمام میتوکندری های موجود در سلول ها را حذف و اثرات آن را بررسی کردند. نتیجه نشان می دهد حذف میتوکندری از سلول، سبب جوان سازی سلول ها و کاهش نشانگرهای پیری می شود.
این مطالعه نیازمند تحقیق و بررسی بیشتر است؛ ولی نشان می دهد در معکوس کردن فرآیند پیری، مهمترین هدف میتوکندری سلول است.نتایج این تحقیقات در نشریه The Embo Journal منتشر شده است.

منبع : ایرنا
نویسنده خبر : مدیر پورتال
کلید واژه
 
اخبار مرتبط
تست ژنتیکی جدید برای پیش بینی عود مجدد سرطان شناسایی عامل اصلی بیماری ام اس کنترل سرنوشت سلول های بنیادی توسط میتوکندری ارتباط اُتیسم با DNA تغییریافته نقش میتوکندری در بهبود پتانسیل درمانی سلول های بنیادی داروهایی که رادیکال های آزاد را از منبع شان متوقف می کنند پرسش ها و نگرانی ها در مورد نوزاد سه والدی نقش سلول های چربی در برابر محرک های دمایی و سوخت و ساز قند خون شناسایی شد DNA جوان از بروز سرطان پیشگیری می کند آستروسیت ها بعد از سکته، میتوکندری ها را به نورون منتقل می کنند امکان انتقال ژنوم مادران ورزشکار به نسل بعد/ ضرورت استعدادیابی ژنتیک ورزشی تبدیل سلول ها به سلول های سوزاننده چربی ویتامینی که پیر شدن اندام ها را متوقف می کند میتوکندری: یک هدف جدید برای درمان اضطراب کشف اکسیر جوانی در داروهای آلزایمر اثر موتاسیون های DNA میتوکندریایی روی باروری و پیری مردان و زنان ژن درمانی برای یک نابینایی ناشی از بیماری های میتوکندریایی مبارزه با سرطان و بیماری های خود ایمنی با کشف عملکرد یک آنزیم رمزگشایی از مهاجرت‌های عصر یخبندان با بررسی‌ سلولی جمعیت ایران و منطقه مختل کردن نیروگاه سلولی می تواند منجر به رشد تومور شود
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد