رسالت پژوهشکده : تلاش جهت ساماندهی پژوهش های زیست فن آوری پزشکی در راستای اولویت کشور
  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
  • اسبت ٢٦ ذی حجّه ١٤٤١
  • Saturday, August 15, 2020
صفحه اصلی اخبار دوره‌های آموزشی تحلیل و گزارش علمی اطلاعات عمومی مراکز تحقیقاتی پیوندها درباره ما تماس با ما  
کد مطلب :   2172 تاریخ انتشار: 
شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۵
- 12:33 تاریخ آخرین ویرایش :
  1395/04/12
بازدید:   65  
 
از حراج ذخایر ژنتیکی کشور در اروپا جلوگیری می‌شود
از حراج ذخایر ژنتیکی کشور در اروپا جلوگیری می‌شود
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: تصویب قانون حفاظت از ذخایر ژنتیکی گامی مهم در حفظ ثروت ملی کشور است و باعث می شود از حراج این ذخایر در اروپا جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی قانعی در خصوص گزارشی مبنی بر حراج ذخایر ژنتیکی کشور در اروپا، بیان کرد: تنها راه جلوگیری از حراج ذخایر ژنتیکی تصویب قانون حفاظت از ذخایر ژنتیکی در دولت و مجلس است.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: ستاد، پیش‌نویس قانون حمایت از ذخایر ژنتیکی را با هدف پیشگیری از هدر رفت و سرقت ذخایر ژنتیکی که بسیار ارزشمند و گرانبهاست تهیه کرده ولی هنوز به تصویب دولت و مجلس نرسیده است.

وی تصریح کرد: مساعدت دولت در تسریع تصوب قانون حفاظت از ذخایر ژنتیکی مهم ترین راهکار برای حفظ این ذخایر ارزشمند کشور است.

به گفته قانعی، طبق این قانون، افراد خاطی باید مجازات شوند ولی به دلیل عدم تصویب آن، هیچ برخوردی با خاطیان صورت نمی گیرد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر دولت، قانون حفاظت از ذخایر ژنتیکی را بر ای اصلاح پاره ای از نقایص موجود در آن، دوباره از مجلس پس گرفته و در حال بررسی و اصلاح آن است که امیدواریم هر چه زودتر این قانون به تصویب برسد.

چندی پیش خبری مبنی بر اینکه یک شرکت اروپایی تهیه و فروش زهر و سم جانوران در فهرست خود فروش زهر ۳ گونه از مارهای کمیاب ایران و یک گونه عقرب ایرانی را به حراج گذاشته است.

منبع : خبرگزاری مهر
نویسنده خبر : مدیر پورتال
کلید واژه
 
اخبار مرتبط
دومین دوره آموزش مجازی آنلاین (Biosafety Officer) تربیت مسئول ایمنی زیستی در آزمایشگاه های پزشکی و علوم زیستی دومین دوره آموزش مجازی آنلاین (Biosafety Officer) تربیت مسئول ایمنی زیستی در آزمایشگاه های پزشکی و علوم زیستی دومین دوره آموزش مجازی آنلاین (Biosafety Officer) تربیت مسئول ایمنی زیستی در آزمایشگاه های پزشکی و علوم زیستی آیا تکوین قلب در دو جنس متفاوت است؟ پایش سلول‌های سرطانی به کمک نانو ردیاب‌ها ثبت ۲۲ گونه ژن جدید در بانک جهانی توسط دانشگاه آزاد جهرم توسعه اقتصاد زیستی نیازمند تدوین قوانین اجرایی است «بایو بانک» دانشگاه علوم پزشکی مشهد افتتاح شد کشف یک گونه جدید مخمر توسط محققان مرکز ملی ذخایر ژنتیکی ایران تولید آنتی‌بادی‌های تشخیصی توسط محققان کشور تبدیل سلول‌های پوستی به سلول‌های پیش‌ساز عصبی در فاز آزمایشگاهی ترمیم ضایعات غضروفی با سلول بنیادی/ ساخت داربست زیست مهندسی شده بانک میکروارگانیسم های مرکز ذخایر ژنتیکی دارای اعتبار جهانی شد رابطه شاخصه‌های اسپرم با میزان PLC و اثر آن در مردان نابارور FDA و اشاره به تخلفات در کلینیک های سلول های بنیادی ترمیم غلاف میلین و امیدهای ایرانی برای درمان ام اس زیست فناوری بهترین حوزه برای سرمایه گذاری و سودآوری است ایران دارای رتبه ۱۴ دنیا در زیست فناوری است دستیابی به تکنیک تولید پروتئین دارویی در خروس مهندسی شده رابطه آلزایمر و بیماری «دوقطبی» کشف شد
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد