رسالت پژوهشکده : تلاش جهت ساماندهی پژوهش های زیست فن آوری پزشکی در راستای اولویت کشور
  • سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
  • اثلاثا ٣ ربیع الثانی ١٤٤٠
  • Tuesday, December 11, 2018
صفحه اصلی اخبار دوره‌های آموزشی تحلیل و گزارش علمی اطلاعات عمومی مراکز تحقیقاتی پیوندها درباره ما تماس با ما  
کد مطلب :   2206 تاریخ انتشار: 
چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۵
- 12:19 تاریخ آخرین ویرایش :
  1395/04/30
بازدید:   176  
 
کارگاه معرفی تکنولوژی های ویرایش ژنوم یوکاریوتی با تاکید بر تکنولوژی مدرن CRISPR/Cas9
کارگاه معرفی تکنولوژی های ویرایش ژنوم یوکاریوتی با تاکید بر تکنولوژی مدرن CRISPR/Cas9
مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران برگزار می نماید

کارگاه معرفی تکنولوژی های ویرایش ژنوم یوکاریوتی با تاکید بر تکنولوژی مدرن CRISPR/Cas9 در تاریخ 28 مرداد ماه توسط مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران برگزار خواهد شد.
تکنولوژی های ویرایش ژنوم به ویژه تکنولوژی
CRISPR/Cas9 کاربردهای بسیار متنوعی در علوم پزشکی، کشاورزی و صنعت دارد .امروزه در دنیا برروی این تکنولوژی ها سرمایه گذاری بسیار زیادی انجام می شود. هم اکنون در تعداد بسیار زیادی از شرکت ها در دنیا از این تکنولوژی به صورت آزمایشگاهی در درمان بیماریهای ویروسی و سرطان و حتی اصلاح گیاهان استفاده می شود .
به گزارش روابط عمومی مرکز: حضور در این کارگاه می تواند ایده های بسیار مفیدی درحوزه های پزشکی، کشاورزی و علوم پایه به محققان ارائه نماید که در مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی و شرکتهای دانش بنیان قابل اجرا خواهد بود. لذا متقاضیان با گرایشهای مختلف بیولوژی و بیوتکنولوژی و حوزه های مرتبط می توانند در این کارگاه حضور یابند.
گفتنی است  در پایان این دوره انتظار می رود شرکت کنندگان با مباحث:  فهم دقیق تکنولوژی های ویرایش ژنوم، توانایی طراحی سازه به منظور خاموشی ژن ووارد کردن ژن، توانایی آنالیز سلولهای مهندسی شده، توانایی تصحیح ژنهای معیوب، چالش های موجود در بحث های اخلاق زیستی و مالکیت فکری تکنولوژی
CRISPR/Cas9 و... آشنا شوند.
علاقمندان می تواند جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کرده و یا با شماره های 88525385 و 88545059 تماس حاصل نمایند.

منبع : مرکز ملی ذخایر ژنتیکی و زیستی ایران
نویسنده خبر : مدیر پورتال
کلید واژه
 
اخبار مرتبط
دومین دوره آموزش مجازی آنلاین (Biosafety Officer) تربیت مسئول ایمنی زیستی در آزمایشگاه های پزشکی و علوم زیستی دومین دوره آموزش مجازی آنلاین (Biosafety Officer) تربیت مسئول ایمنی زیستی در آزمایشگاه های پزشکی و علوم زیستی انتقال غیر ویروسی CRISPR یک موفقیت محسوب می شود کارگاه تئوری و عملی آشنایی با اصول وسترن‌بلات کارگاه آموزشی بین‌المللی بیوتکنولوژی صنعتی برگزار می‌شود اولین موفقیت در ویرایش ژن در پریمات های غیر انسان حذف ویروس اچ آی وی با روش ویرایش ژن در مدل حیوانی بررسی کاربرد نانوزیست‌فناوری در دارورسانی اولین خانواده جدید باکتریایی کشور رونمایی شد ترکیب فناوری نانو و زیست فناوری برای اصلاح ژن به منظور مقابله با بیماری تولید رده های سلول های بنیادی انسانی ویرایش ژنوم شده تولید رده سلولی مارمولک بومی ایران با کاربرد تحقیقات زیست پزشکی روش هدفمند اپی ژنتیکی برای درمان اشکال تهاجمی لوکمیا کارگاه عملی فناوری‌های ویرایش ژنوم یوکاریوتی روش‌های نوین در ویرایش ژنوم و سلول درمانی بررسی می‌شود شناسایی دوگونه جلبک کاربردی از دو دریاچه‌ نمک چگونه مواد سمی روده ای وارد سلول می شوند؟ کارگاه علمی دو روزه فلوسایتومتری و کاربردهای آن در سلول های بنیادی کشف دو گونه قارچ جدید در دریاچه ارومیه شناسایی یک آنزیم مدیفه کننده ژنوم مرتبط با سندروم رت(Rett syndrome)
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد