رسالت پژوهشکده : تلاش جهت ساماندهی پژوهش های زیست فن آوری پزشکی در راستای اولویت کشور
  • پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
  • الخمیس ٥ ربیع الثانی ١٤٤٠
  • Thursday, December 13, 2018
صفحه اصلی اخبار دوره‌های آموزشی تحلیل و گزارش علمی اطلاعات عمومی مراکز تحقیقاتی پیوندها درباره ما تماس با ما  
کد مطلب :   2221 تاریخ انتشار: 
یکشنبه ۳ مرداد ۱۳۹۵
- 15:25 تاریخ آخرین ویرایش :
  1395/05/03
بازدید:   107  
 
رمزگشایی RNA، DNA و پپتیدها با تونل‌زنی کوانتومی
رمزگشایی RNA، DNA و پپتیدها با تونل‌زنی کوانتومی

می‌توان با استخراج اطلاعات در سطح ملکولی و سلولی، داروها و روش‌های درمانی را متناسب با وضعیت منحصر به فرد یک بیمار خاص، طراحی و تنظیم نمود. برای اینکه این رویکرد در سطح جهانی قابل اجرا باشد، لازم است که اطلاعات جامعی در مورد ژنوم کامل (DNA )، ترانسکریپتوم‌ها (RNA) و پروتئوم (کلیه پروتئین‌ها) سریعاً و با هزینه پایین قابل دستیابی باشد. پدیده‌های مکانیک کوانتومی می‌توانند در این مبحث ارزشمند باشند، زیرا نیاز است که اطلاعات زیستی در سطح اتمی رمزگشایی شوند. بر اساس مطالعات اخیر، تونل‌زنی کوانتومی قادر است بین سیگنال‌های اسیدهای آمینه و بازهای نوکلئوتیدی‌ در توالی‌های کوتاه، تمایز قائل شود. در این مقاله، دیدگاه‌های مختلفی که تونل‌زنی کوانتومی را برای توالی‌یابی پیشنهاد می‌کنند، با تاکید بر پیش‌زمینه نظری آنها مرور خواهند شد. همچنین، مزیت‌های احتمالی و چالش‌های فنی موجود که باید برای تولید سیستم‌های توالی‌یابی کوانتومی بر آنها غلبه کرد، مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند.

 

دریافت فایل مقاله

منبع : مرکز راهبری فناوری های همگرا
نویسنده خبر : مدیر پورتال
کلید واژه
 
اخبار مرتبط
پیشگیری از پیری با درمان چین و چروک سلول ها شناسایی علت مرگ نورون های حرکتی کشتن ابر ویروس‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک با پلیمر مصنوعی جدید یافتن ژن های که به تعیین ویژگی های ما کمک می کنند آیا تکوین قلب در دو جنس متفاوت است؟ رهیافت بیوانفورماتیک در فهم عملکرد پروتئین‌های به ذاته نامنظم تغییر شکل هیدروژل‌ها توسط مولکول DNA: پیش به سوی ساخت «ربات‌های نرم» تغییر DNA مسافران مریخ همگرایی فناوری‌نانو و زیست‌فناوری برای ترمیم نخاع آسیب‌دیده تنش باعث قوی تر شدن قلب می شود نقشه راه DNA باستان ایران تهیه می‌شود گامی رو به جلو برای ژن درمانی بیماران ناشنوا بازسازی بافتی با مولکول های هدف قرار دهنده ژن تایید اولین کیت تشخیصی چند ژنی بر پایه توالی یابی نسل جدید (NGS) رابطه شاخصه‌های اسپرم با میزان PLC و اثر آن در مردان نابارور هکرهای زیستی سازندگان بدافزارهای نسل آینده ابزاری برای توالی سنجی DNA در صحنه جرم ارتباط بین باکتری های گوارشی و اضطراب ترمیم قلب های آسیب دیده با سلول های خودشفا دهنده 99 درصد از میکروب‌های بدن انسان هنوز ناشناخته‌اند!
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد