رسالت پژوهشکده : تلاش جهت ساماندهی پژوهش های زیست فن آوری پزشکی در راستای اولویت کشور
  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
  • الاربعا ١٦ ذی حجّه ١٤٤١
  • Wednesday, August 5, 2020
صفحه اصلی اخبار دوره‌های آموزشی تحلیل و گزارش علمی اطلاعات عمومی مراکز تحقیقاتی پیوندها درباره ما تماس با ما  
کد مطلب :   2415 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵
- 16:04 تاریخ آخرین ویرایش :
  1395/07/06
بازدید:   49  
 
محققین خواهان افزایش نظارت بر مطالعات مبتنی بر کایمراهای انسان-حیوان
محققین خواهان افزایش نظارت بر مطالعات مبتنی بر کایمراهای انسان-حیوان
بر مبنای یک نظر سنجی در سطح جهانی که در Natureبه چاپ رسیده است، محققین دانشگاه Case Western Research خواهان افزایش نظارت مطالعات مبتنی بر کایمراهای انسان –حیوان شده اند.

به گزارش بنیان به نقل از medicalxpress، بسیاری از محققین براین باورند که استفاده از کایمراها امید به تولید اندام های انسانی در حیوانات بزرگ مدیفه شده به صورت ژنتیکی(مانند گوسفند و خوک) بالا می برد و می تواند راه حلی برای کمبود اندام های انسانی برای پیوند باشد. در این راستا NIH‌به تازگی خواستار تغییرات در قوانینی شده است که به موجب آن ها دولت آمریکا سرمایه گذاری در زمینه کایمراها را محدود کرده بود.

چندین دهه است که مطالعات بسیاری با استفاده از کایمراهای انسانی-حیوانی صورت گرفته است و در این میان در آمریکا مخالفت هایی در زمینه وجود داشته است که بسیاری از آن ها در مورد پیوند سلول های سرطانی انسانی به موش بوده است. با این حال نگرانی در زمینه تولید این کایمراها بعد از تولید سلول های بنیادی پرتوان القایی افزایش نیز یافته است. از طرفی برخی افراد انتقال سلول های بنیادی انسانی به میزبان جانوری و تولید جانورانی با اندام های انسانی را حداقل از نظر اخلاقی درست نمی دانند. آن های می گویند از آن جایی که انتقال این سلول ها به جانوران منجر به اثرات پیش بینی نشده ای روی کایمراها می شود و گاها آن ها دچار رنچ و درد می شوند، کیفیت و چگونگی این مطالعات باید زیر نظر دامپزشکان یا کارشناسانی باشد که این مطالعات را زیر نظر داشته باشند.

منبع : بنیان
نویسنده خبر : مدیر پورتال
کلید واژه
 
اخبار مرتبط
دومین دوره آموزش مجازی آنلاین (Biosafety Officer) تربیت مسئول ایمنی زیستی در آزمایشگاه های پزشکی و علوم زیستی پیشگیری از پیری با درمان چین و چروک سلول ها دومین دوره آموزش مجازی آنلاین (Biosafety Officer) تربیت مسئول ایمنی زیستی در آزمایشگاه های پزشکی و علوم زیستی دومین دوره آموزش مجازی آنلاین (Biosafety Officer) تربیت مسئول ایمنی زیستی در آزمایشگاه های پزشکی و علوم زیستی یک باکتری؛ کوچک‌ترین ضبط کننده داده! ارتش آمریکا گیاهان هوشمند می سازد تغییر DNA مسافران مریخ رشد بافت کبدی مهندسی شده بعد از پیوند FDA و اشاره به تخلفات در کلینیک های سلول های بنیادی درمان دیابت نوع یک با مهندسی جزایر پانکراسی در خارج از بدن کاربرد پلاکت‌های مهندسی شده در جلوگیری از رشد مجدد تومور سرطانی دستکاری ژنتیکی برای رهایی از دیابت و چاقی ساخت زیست‌حسگر با دستکاری ژنتیکی مخمر نان درمان ۲ نوزاد مبتلا به سرطان با تغییر ژن مهندسی سلول های بنیادی برای کشتن HIV درمان هپاتیت B یک گام تا واقعیت ساخت سلول های بنیادی خونی از سلول های خود بیمار مایکروسافت اطلاعات را روی دی ان ای ذخیره می‌کند تولید سلول های بنیادی خودنوزایی کننده برای پیوند واکسن سلول های بنیادی برای افزایش پاسخ ایمنی و مهار تومورها در مدل های جانوری
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد