رسالت پژوهشکده : تلاش جهت ساماندهی پژوهش های زیست فن آوری پزشکی در راستای اولویت کشور
  • پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
  • الخمیس ٥ ربیع الثانی ١٤٤٠
  • Thursday, December 13, 2018
صفحه اصلی اخبار دوره‌های آموزشی تحلیل و گزارش علمی اطلاعات عمومی مراکز تحقیقاتی پیوندها درباره ما تماس با ما  
کد مطلب :   2583 تاریخ انتشار: 
شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵
- 16:36 تاریخ آخرین ویرایش :
  1395/09/13
بازدید:   76  
 
پلاک های پروتئین آلزایمر به قلب آسیب می رسانند
پلاک های پروتئین آلزایمر به قلب آسیب می رسانند
قطعات پروتئین تشکیل دهنده پلاک در مغز بیماران مبتلا به آلزایمر ممکن است موجب سفت شدن ماهیچه قلب و افزایش ریسک نارسایی قلبی در آنها شود.

به گزارش خبرنگار مهر، قطعات پروتئین «آمیلوئید بتا» نامیده می شوند. آزمایش نمونه های بافت قلب آشکار ساخته که قلب بیماران آلزایمری دارای میزان بالای آمیلوئید بتا است.

قطعات چسبنده آمیلوئید بتا موجب ایجاد پلاک بین نورون ها می شود که علامت و نشانه بیماری آلزایمر هستند. به گفته محققان، رسوبات مشابه در قلب این افراد هم مشاهده شده است.

دکتر فدریکا دل مونته، پژوهشگر ارشد از دانشکده پزشکی هاروارد، در این باره می گوید: «ما دریافتیم برخی انواع نارسایی قلبی اساساً ناشی از بیماری آلزایمر در قلب هستند. آنها دارای تاثیر بیولوژیکی مشابهی هستند. در یک مورد بر مغز اثر گذاشته و در یک مورد بر قلب تاثیر می گذارند.»

این مطالعه شامل ۲۲ فرد مبتلا به آلزایمر با میانگین سنی 79 سال بود. در این مطالعه، آنها با ۳5 فرد سالم در گروه کنترل با میانگین سنی 78 سال مقایسه شدند.

آزمایشات نشان داد افراد مبتلا به آلزایمر دارای ضخامت بیشتری در دیواره بطن چپ قلب شان هستند. به گفته محققان، در چنین شرایطی، بطن ها دارای توانایی کمتری در انبساط و دریافت خون قبل از پمپاژ آن به قلب بودند.

به گفته تیم تحقیق، افزایش میزان آمیلوئید بتا در سایر بافت های بدن بیماران آلزایمری، از جمله روده، کلیه ها و ماهیچه ها هم مشاهده شده است.

منبع : خبرگزاری مهر
نویسنده خبر : مدیر پورتال
کلید واژه
 
اخبار مرتبط
شناسایی یک پروتئین موثر در بیماری عروق کرونر آیا تکوین قلب در دو جنس متفاوت است؟ تنش باعث قوی تر شدن قلب می شود تبدیل سلول‌های پوستی به سلول‌های پیش‌ساز عصبی در فاز آزمایشگاهی تولید مینی مغزهای انسانی رابطه آلزایمر و بیماری «دوقطبی» کشف شد ارتباط مستقیم طول تلومر و نارسایی قلبی در انسان ترمیم قلب های آسیب دیده با سلول های خودشفا دهنده امکان بازیابی حافظه مبتلایان آلزایمر باپروتئین جدید ساخت پنجره شیشه ای برای مغز/ درمان آلزایمر و پارکینسون مغز بیماران مبتلا به آلزایمر باکتری بیشتری دارد پروتئین از حمله قلبی محافظت می کند مطالعات مربوط به کلیه منجر به کشف جالبی در زمینه نحوه شکل گیری قلب شده است جهش ژنی موجب تسریع در پیشرفت آلزایمر می شود شناسایی آنزیم چاقی در میانسالی تشخیص سن شروع آلزایمر با یک آزمایش جدید ارتباط بین پروتئین های سلول عصبی و شروع زوال عقل در میان سالی سلول های عضلات قلبی بالغ ایجاد شده از سلول های بنیادی در آزمایشگاه مقایسه پتانسیل ترمیم قلبی سه نوع سلول بنیادی بازسازی لایه بیرونی قلب با استفاده از سلول‌های بنیادی
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد