رسالت پژوهشکده : تلاش جهت ساماندهی پژوهش های زیست فن آوری پزشکی در راستای اولویت کشور
  • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
  • اسبت ٨ شوال ١٤٤١
  • Saturday, May 30, 2020
صفحه اصلی اخبار دوره‌های آموزشی تحلیل و گزارش علمی اطلاعات عمومی مراکز تحقیقاتی پیوندها درباره ما تماس با ما  
کد مطلب :   2589 تاریخ انتشار: 
شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵
- 12:34 تاریخ آخرین ویرایش :
  1395/09/20
بازدید:   89  
 
ماشین حساب آنلاین IVF که شانس زوجین برای بارور شدن را پیش بینی کنند
ماشین حساب آنلاین IVF که شانس زوجین برای بارور شدن را پیش بینی کنند
محققین از ماشین حساب جدیدی خبر داده اند که می تواند شانس هر کدام از زوجین برای بچه دار شدن را قبل و بعد از IVFپیش بینی کند.

به گزارش بنیان به نقل ازmedicalxpress، این ماشین حساب آنلاین با توجه به ویژگی های خاص هر کدام از زوجین و اطلاعات درمانی موجود می تواند شانس کلی هر کدام از زوجین را تا شش IVF یا سیکل های ICSI(تزریق درون سیتوپلاسمی اسپرم) پیش بینی می کند. به گفته محققین دانشگاه ابردین، پزشکان می توانند در مشاوره ای که مراجعین و زوجین می دهند از این ماشین حساب استفاده کرده و شانس زوجین را طی یک دوره کامل IVF محاسبه کرده و به آن ها اطلاع رسانی کنند. این ابزار آن لاین بر مبنای داده های گرفته شده از سازمان باروری و جنین شانسی انسانی(HFEA) طراحی شده است که اطلاعات در مورد همه درمان های باروری قانونی در بریتانیا را جمع آوری کرده است. این داده ها، آنالیزهای مربوط به 113873 خانم است که با استفاده از تخمک های خودشان و اسپرم همسرهایشان در 184269 سیکل کامل بین سال های 1999-2008 فرایند IVF‌را شروع کرده اند. نتایج نشان داده است که در درمان های مستقل، شانس هر یک از زوجین در داشتن فرزند بعد از سن 30 سالگی کاهش می یابد و با افزایش دوره ناباروری کاهش می یابد. بعد از انتقال جنین تازه در اولین چرخه، در کنار سن زن، افزایش تعداد تخمک های جمع شده(حداکثر 13 عدد)، حفاظت انجمادی جنین و مرحله انتقال جنین بهترین پیش بینی کننده های داشتن فرزند هستند. برای مثال، قبل از درمان، یک زن 30 ساله با دو سال ناباروری بی دلیل، 46 درصد شانس بچه دار شدن طی اولین چرخه کامل IVF دارد که این شانس طی یک سه دوره کامل به 79 درصد می رسد. این اولین مدلی است که برآوردهای کلی را بر مبنای چرخه های کامل و متعدد IVF‌ارائه می دهد و از این جهت مهم است که اولین تلاش ممکن است همیشه موفقیت آمیز نباشد و افزایش جنین های فریز شده  مورد استفاده نیز مبین این است که بسیاری از زنان نیاز به بیش از یک دوره IVF دارند. پزشکان می توانند از این محاسبه ها برای پیش بینی شانس زوجین قبل از اقدام به انجام IVF‌استفاده کنند.

منبع : بنیان
نویسنده خبر : مدیر پورتال
کلید واژه
 
اخبار مرتبط
شناسایی یک تنظیم کننده کلیدی در باروری مردان رابطه شاخصه‌های اسپرم با میزان PLC و اثر آن در مردان نابارور تکنیکی جدید برای غلبه بر ناباروری امکان ترمیم جهش در جنین انسان فراهم می شود ایجاد بیماری های پوستی بوسیله انتقال اسپرمی موتاسیون کراتین بیولوژی مایع رحمی: چگونه جنین را از دنیای مادر مطلع می سازد جنین از چه مرحله‌ای انسان به حساب می‌آید؟ رمزگشایی ناباروری و اختلالات کروموزومی بارداری در سنین بالا رشد نخستین جنین مصنوعی در آزمایشگاه باکتری های غذا ریسک سقط جنین را افزایش می دهد بعد از لقاح چه اتفاقی در هسته سلول ها می افتد؟ کشف کلید ژنتیکی مربوط به خودنوزایی سلول های تولید مثلی تکنیک جدیدی که محیط مکانیکی سلول ها در جایگاه طبیعی شان در جنین های زنده را نشان می دهد نوعی پروتئین موثر در ناباروری شناسایی شد تشخیص بیماریهای ژنتیکی جنین با تست پاپ اسمیر بهبود تکنولوژی های درمان ناباروری با ابزار ژنتیکی امکان مطالعه سلولی با استفاده از اطلس جدید تولید قرص ضدبارداری برای مردان شناسایی نقش یک ژن در ناباروری مردان پرورش یک بچه موش از سلول‌های پوستی
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد