رسالت پژوهشکده : تلاش جهت ساماندهی پژوهش های زیست فن آوری پزشکی در راستای اولویت کشور
  • چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷
  • الاربعا ٩ رمضان ١٤٣٩
  • Wednesday, May 23, 2018
صفحه اصلی اخبار دوره‌های آموزشی تحلیل و گزارش علمی اطلاعات عمومی مراکز تحقیقاتی پیوندها درباره ما تماس با ما  
کد مطلب :   2840 تاریخ انتشار: 
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶
- 15:50 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/03/09
بازدید:   59  
 
سلول های تومور مغزی چگونه تغذیه می کنند
سلول های تومور مغزی چگونه تغذیه می کنند
همه تومورهای سرطانی یک وجه اشتراک دارند: آن ها باید برای رشد و پراکنش تغذیه کنند و این در حالی است که آن ها معمولا در محیط توموری قرار دارند که مواد غذایی و اکسیژن آن محدود است.

به گزارش بنیان به نقل از medicalxpress، مطالعه ای در مرکز سرطان دانشگاه تگزاس جزئیات جدیدی را ارائه کرده است که نشان می دهد چگونه آنزیمی به نام استیل کو آ سینتاز2(ACSS2) به تومورهای مغزی اجازه می دهد برخلاف محدودیت های موجود در محیط شان، رشد کنند. آنزیم ACSS2 با تقویت توانایی استفاده از یک نمک سلولی موسوم به استات که یک منبع غذایی با پایه کربن است، شرایطی رقابتی را ایجاد می کند که طی آن سلول های سرطانی مغزی بیشتر تمایل دارند از استات به جای گلوکز استفاده کنند که یک منبع غذایی کوتاه مدت برای سلول های سرطانی است. این منبع غذایی موجب می شود که سلول های سرطانی که در مرکز تومورها قرار دارند، زنده مانده و در شرایط نامناسب و کمبود مواد غذایی رشد کنند. چیره شدن بر استرس متابولیک یک گام حیاتی در رشد تومورهای جامد محسوب می شود. استیل کوآنزیم A(CoA) تولید شده از طریق گلوکز و بازجذب استات، یک منبع کلید کربن برای فرایندهای مهم سلولی مانند استیلاسیون هیستون و بیان ژن است. با استفاده از تکنیک ویرایش ژن CRISPR، محققین نشان دادند که آنزیم ACSS2 با تولید استیل کوآنزیم A هسته ای از استات درون هسته سلول ها، نقش مهمی در استیلاسیون هیستونی بازی می کند. این موجب می شود با مدیفیکاسیون هیستونی ثبات سلولی حفظ شود و تکوین تومورها افزایش یابد.

منبع : بنیان
نویسنده خبر : مدیر پورتال
کلید واژه
 
اخبار مرتبط
درمان قطعی سرطان با دستکاری ژنتیکی خون یک باکتری؛ کوچک‌ترین ضبط کننده داده! استفاده از یک برنامه کامپیوتری برای درمان سرطان دستورالعملی برای ایجاد سد خونی- مغزی انسان ابزارهای جدید برای تغییر دقیق ژن‌ها با روش کریسپر پایش سلول‌های سرطانی به کمک نانو ردیاب‌ها تایید روش نوین ژن‌درمانی برای درمان سرطان از بین بردن سلول های سرطان با یک مولکول جدید ارتباط سرطان سینه با عدم توازن باکتریایی داروهای ضد انگل اثرات ضد سرطانی دارند انتقال غیر ویروسی CRISPR یک موفقیت محسوب می شود جعبه سیاه بدن انسان مغز انسان دارای سیستم تخلیه مواد زائد است یک باکتری خواص داروهای سرطانی را خنثی می‌کند تولید مینی مغزهای انسانی مغز کوچک آزمایشگاهی ساخته شد ترس یا امید: اولین ویرایش ژنوم جنین انسان در آمریکا تشخیص سرطان سینوس با آزمایش خون آیا اهدا عضو حیوان به انسان محقق می‌شود؟ ارائه مدل ساده 3بعدی کبد برای آزمایش تاثیر سمی بودن داروها
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد