رسالت پژوهشکده : تلاش جهت ساماندهی پژوهش های زیست فن آوری پزشکی در راستای اولویت کشور
  • شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹
  • اسبت ٨ شوال ١٤٤١
  • Saturday, May 30, 2020
صفحه اصلی اخبار دوره‌های آموزشی تحلیل و گزارش علمی اطلاعات عمومی مراکز تحقیقاتی پیوندها درباره ما تماس با ما  
کد مطلب :   2901 تاریخ انتشار: 
چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶
- 16:17 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/05/11
بازدید:   65  
 
اخلاقی بودن تولید تخمک های هیبرید انسان-جانور
اخلاقی بودن تولید تخمک های هیبرید انسان-جانور
طبق گزارشی که اخیرا بوسیله دکتر سزار گونزالس در دانشکده حقوق دیکسون ارائه شده است، از این به بعد محققین برای تولید کایمراهای انسان- جانوری و تولید تخمک های انسانی در معرض اتهامات اخلاقی و قانونی نخواهند بود.

به گزارش بنیان به نقل از medicalxpress، در این گزارش چهار بحث اخلاقی که در ایجاد کایمراها برای تولید تخمک های انسانی مورد نیاز برای تحقیقات وجود دارد، مورد بحث قرار گرفته است و استدلال هایی در این زمینه صورت گرفته است که نشان می دهد هیچ کدام از این بحث ها به اندازه کافی قوی نیستند که موجب جلوگیری از انجام این فعالیت زیستی شوند. این چهار بحث اخلاقی شامل موارد ذیل است: نقض کرامت انسانی، ارزش گامت های انسانی زیر سوال برده می شود و این گامت ها بیشتر ارزش دارویی خواهند داشت، احتمال بارداری های انسان بوسیله گامت های مشتق از کایمراها وجود دارد و رفاه موجودات کایمریک دستخوش آسیب قرار می گیرد.

اما یکی از مشکلات بزرگ در زمینه تحقیقات کمبود تخمک های انسانی برای تحقیقات است و استفاده از کایمراها می تواند این مشکل را حل کند. تخمک های انسانی برای باروری و مطالعات سلول های بنیادی، منبع کوتاه مدتی از سلول های بنیادی را ارائه می کند که در بسیاری از مطالعات نمی توان از آن ها استفاده کرد و از مزیت های آن بهره مند شد. ایده تولید گامت های انسانی در جانوران هرچند غیر اخلاقی به نظر می رسد اما می تواند راه حلی برای این کمبود باشد و با قانونی شدن این امر، بسیاری از مشکلات و موانع موجود حل خواهد شد.

منبع : بنیان
نویسنده خبر : مدیر پورتال
کلید واژه
 
اخبار مرتبط
ابزاری برای توالی سنجی DNA در صحنه جرم گسترش درمان از طریق سلول های بنیادی در کلینیکهای خصوصی غیر اخلاقی و غیرقانونی است زیست‌حسگری برای بررسی روند ترتیب DNA در مطالعات جنایی و زیستی اولین دستورالعمل های اخلاقی برای اندام های کشت شده در آزمایشگاه حقوقدانان از ژنتیک حمایت کنند توقف تبلیغات گمراه کننده در مورد سلول های بنیادی شدت گرفتن انتقادات از تحقیقات سلول های بنیادی محققین خواهان افزایش نظارت بر مطالعات مبتنی بر کایمراهای انسان-حیوان آمریکا به دنبال تلفیق انسان و حیوان است تولید اسپرم از سلول های بنیادی فناوری‌های نوین؛ فرصت‌ها و تهدیدها تغییرات در تولیدمثل انسانی با چالش های اخلاقی و قانونی همراه است کره جنوبی نیز محدودیت های مطالعات سلول های بنیادی را برداشت محققین استنفورد خواهان برداشتن محدودیت های بودجه ای موجود روی تحقیقات کایمراها مباحث جنجال برانگیز در زمینه سلول های بنیادی زیست‌فناوری به قانون لازم‌الاجرا و جاری تبدیل شود باید از جنین های سقط شده در مطالعات سلول های بنیادی استفاده کرد؟(1) شناسایی جنایتکاران با میکروبیوم روده سیستم ایمنی ذاتی سلول های ضعیف را محکوم به مرگ می کند. مبانی فقهی و اخلاقی توسعه زیست فناوری تبیین می‌شود
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد