رسالت پژوهشکده : تلاش جهت ساماندهی پژوهش های زیست فن آوری پزشکی در راستای اولویت کشور
  • یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
  • الاحد ١ جمادی الثانیة ١٤٤١
  • Sunday, January 26, 2020
صفحه اصلی اخبار دوره‌های آموزشی تحلیل و گزارش علمی اطلاعات عمومی مراکز تحقیقاتی پیوندها درباره ما تماس با ما  
کد مطلب :   2905 تاریخ انتشار: 
چهارشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۶
- 16:48 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/05/11
بازدید:   157  
 
ترویج زیست‌فناوری تزریق ثروت به کشور
ترویج زیست‌فناوری تزریق ثروت به کشور
منظور از ترویج زیست‌فناوری، فراهم کردن بستر فرهنگی مناسب و ارتقا سطح آگاهی جامعه و گروه‌های مرتبط با زیست‌فناوری با هدف تقویت زمینه‌های علمی- فرهنگی مورد نیاز برای فعالیت هماهنگ و منسجم این گروه‌ها است.

ارتباطات زیست‌فناوری شامل فرآیندهای  سازمان یافته برای تبادل اطلاعات  بین پژوهشگران، مراکز آموزشی- پژوهشی و بنگاه‌های خصوصی و دولتی فعال در زمینه زیست فناوری است.

گروه سرمایه انسانی، آموزش و ترویج ستاد توسعه زیست فناوری وظیفه ترویج و اطلاع رسانی عمومی در مورد علم، فناوری و صنعت زیست فناوری  را به عهده دارد که این مهم را از طریق برگزاری نمایشگاه، همایش، انتشارات، رسانه ها، شبکه سازی و ... اجرا می کند.

 ایجاد شناخت نسبت به زیست فناوری و معرفی خدمات آن به جامعه، ایجاد پذیرش و جلب همکاری گروه‌های مختلف درگیر در توسعه فناوری از جمله جلب مشارکت مدیران سطح مختلف دولتی، جلب مشارکت سرمایه‌گذاران و کارآفرینان، فعال کردن ظرفیت های تحقیقاتی، علمی و صنعتی، جهت‌دهی به فعالیت ها در راستای هماهنگی و چشاندن طعم پیشرفت و تقویت غرور ملی از جمله اهدافی است که در این حوزه پیگیری می کنیم.

 مخاطبان برنامه های این گروه را می توان در قالب پنج دستة کلی دانش آموزان، دانشجویان، متخصصین، مدیران و عموم مردم تقسیم کرد که به عنوان مصرف کننده و یا عضوی از چرخة تولید علم، فناوری و صنعت حضور دارند.

نیاز به ترویج و آموزش یک نیاز همیشگی است؛ بر این اساس در برنامه های این گروه متناسب با نوع مخاطب، از ابزارهای مختلف بهره گرفته مى شود که موضوع برنامه های گروه به سه دسته تقسیم می شود، آموزش پیش از دانشگاه، تشویق نهادهای مروج زیست فناوری و  اطلاع رسانی سیاست ها، برنامه ه و فعالیت های کشور در زیست فناوری.

باشد که در حوزه ترویج زیست فناوری به عنوان یک علم نوین و ثروت‌زا در کشور به نحوی عمل کنیم که این علم و فناوری کارآمد را به جایگاه اصلی و واقعی آن برسانیم.

منبع : سایت ستاد توسعه زیست فناوری
نویسنده خبر : مدیر پورتال
کلید واژه
 
اخبار مرتبط
آیین نامه حمایت از پژوهشگران برتر جوان در حوزه زیست‌فناوری آیین نامه حمایت برگزاری همایش های زیست فناوری ایران زیست فناوری بهترین حوزه برای سرمایه گذاری و سودآوری است ۳۰ طرح زیست فناورانه به ۲۰ سرمایه گذار ارائه می‌شود ایران دارای رتبه ۱۴ دنیا در زیست فناوری است دهمین دوره جایزه بزرگ زیست‌فناوری برگزار می‌شود رشد تولید داروهای زیستی در کشور/ صرفه جویی ارزی 6۰۰ میلیون دلاری نقش استانداردسازی در توسعه بازار محصولات زیستی چیست؟ شورای ملی منابع ‍ژنتیکی کشور تشکیل می شود کسب رتبه چهارم ایران در تولید داروهای زیست‌فناوری در منطقه اعطای جایزه ملی به برترین‌های زیست‌فناوری 61 داروی بیوتکنولوژی در اولویت ایران است/۲9 قلم تولید شد/۱۲ قلم دارو هیچ خواهانی برای تولید ندارد نحوه مدیریت توسعه زیست‌فناوری در سایر کشورها رصد می‌شود فراخوان تهیه و تدوین برنامه تلویزیونی در مورد زیست فناوری رصد اختراعات جهانی در حوزه زیست‌فناوری موفقیت پژوهشگران کشور در استخراج 2 دارو از پلاسمای خون ایران پیشتاز تولید داروهای زیست‌فناوری در منطقه است فراخوان جذب دوره پسادکتری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان حوزه زیست فناوری، پرشتاب تر در دولت یازدهم صرفه جویی ارزی6۰۰ میلیون دلاری با تولید داروهای پیشرفته در کشور
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد