رسالت پژوهشکده : تلاش جهت ساماندهی پژوهش های زیست فن آوری پزشکی در راستای اولویت کشور
  • شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹
  • اسبت ٢٦ ذی حجّه ١٤٤١
  • Saturday, August 15, 2020
صفحه اصلی اخبار دوره‌های آموزشی تحلیل و گزارش علمی اطلاعات عمومی مراکز تحقیقاتی پیوندها درباره ما تماس با ما  
کد مطلب :   2933 تاریخ انتشار: 
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶
- 12:33 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/05/25
بازدید:   129  
 
نقش مارکر اپی ژنتیکی RNA کلیدی در سیستم ایمنی
نقش مارکر اپی ژنتیکی RNA کلیدی در سیستم ایمنی
نقش سلول های سفید خونی به نام سلول های T، پاسخ بدن ما به مواد خارجی را تنظیم می کنند که این امر را اصطلاحا پاسخ ایمنی سازشی می نامند.

به گزارش بنیان به نقل از medicalxpress، در مطالعه ای جدید محققین دانشگاه Yale دریافته اند که چگونه یک مارکر اپی ژنتیکیRNA در تنظیم سلول های T و پاسخ ایمنی نقش دارند. این یافته آن ها می تواند منجر به ایجاد رویکردهای جدیدی برای درمان بیماری های اتوایمن شود.

در این مطالعه آن ها روی یک مارکر ژنتیکی مهم به نام m6A فوکوس کردند که RNA را مدیفه می کند. قبل از این مطالعه آن ها دریافته اند که m6A روی RNA و سلول های بنیادی اثر می گذارد اما نقش آن ها در بیولوژی شناخته نشده بود. برای بررسی این مطلب، محققین یکی از ژن های تولید کننده m6A را در سلول های T حذف کردند و موش های ناقص برای m6A را با استفاده از مدل های متنوع بیماری های موشی تست کردند. آن ها دریافتند که سلول های T ناقص برای m6A توانایی تمایزی شان به سلول های تخصص یافته ایمنی را از دست می دهند و بنابراین قادر به ایجاد بیماری های اتوایمن نیستند.  هم چنین در این مطالعه آن ها مسیرهای مولکولی را نشان دادند که در تمایز سلول های T دخیل هستند و می توانند اثر عمیقی در مباحث علمی مربوط به سیستم ایمنی داشته باشند. این یافته ها دیدگاه های جدیدی را در مورد نقش مارکر ژنتیکی در تکوین و سلامت انسان بازی می کنند.

منبع : بنیان
نویسنده خبر : مدیر پورتال
کلید واژه
 
اخبار مرتبط
شناسایی علت مرگ نورون های حرکتی پیوند سلول‌های بنیادی انسان به میمون‌های مبتلا به آسیب نخاعی یافتن ژن های که به تعیین ویژگی های ما کمک می کنند آیا تکوین قلب در دو جنس متفاوت است؟ درمان کمر درد با تزریق سلول های بنیادی همگرایی فناوری‌نانو و زیست‌فناوری برای ترمیم نخاع آسیب‌دیده شناسایی یک تنظیم کننده کلیدی در باروری مردان ترمیم ضایعات غضروفی با سلول بنیادی/ ساخت داربست زیست مهندسی شده به دنبال بهبود تولید سلول های کلیدی دخیل در درمان دیابت افراد چاق فاقد سلول های با هورمون سیری هستند FDA و اشاره به تخلفات در کلینیک های سلول های بنیادی واکنش دو پروتئین کلیدی موجب رشد نورون ها می شوند تکنیکی جدید برای غلبه بر ناباروری ارتباط بین باکتری های گوارشی و اضطراب ترمیم قلب های آسیب دیده با سلول های خودشفا دهنده مغز کوچک آزمایشگاهی ساخته شد سلول های بنیادی مشتق از چربی و کمک به بیماران ضایعه مغزی افتتاح پروژه "سل‌تراپی" رویان در هفته دولت تولید سلول های بنیادی تولید کننده انسولین تبدیل سلول های پوست به سلول های کبدی
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد