رسالت پژوهشکده : تلاش جهت ساماندهی پژوهش های زیست فن آوری پزشکی در راستای اولویت کشور
  • چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹
  • الاربعا ١٦ ذی حجّه ١٤٤١
  • Wednesday, August 5, 2020
صفحه اصلی اخبار دوره‌های آموزشی تحلیل و گزارش علمی اطلاعات عمومی مراکز تحقیقاتی پیوندها درباره ما تماس با ما  
کد مطلب :   2936 تاریخ انتشار: 
شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶
- 12:26 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/06/04
بازدید:   102  
 
ترمیم قلب های آسیب دیده با سلول های خودشفا دهنده
ترمیم قلب های آسیب دیده با سلول های خودشفا دهنده
محققان اسید ریبونوکلئیک طویل بدون کدگذاری (ncRNA) را که ژن های کنترل کننده توانایی سلول های قلب را برای ترمیم یا بازسازی قلب تنظیم می کند، شناسایی کره اند.

به گزارش خبرنگار مهر، برای اولین بار دانشمندان راهی برای تحریک سلول های آسیب دیده قلب برای درمان خودشان کشف کرده اند، پیشرفتی که ممکن است منجر به درمان های پیشگیرانه برای نارسایی قلبی و سایر بیماری های قلبی شود.

محققان موفق به کشف ncRNA شدند که توانایی کنترل توانایی سلول های قلبی را در ترمیم یا بازسازی داراست.

این RNA جدید که محققان نام آن را Singheart گذاشته اند، ممکن است برای درمان نارسایی قلب در آینده موردهدف قرار گیرد.

بر خلاف اکثر سلول های دیگر بدن انسان، سلول های قلب توانایی ترمیم و یا بازسازی موثر خود را ندارند، از اینرو حمله قلبی و نارسایی قلبی شدید و ناتوان کننده روی می دهد.

بیماری قلبی عروقی (CVD) علت اصلی مرگ در سراسر جهان است و حدود ۱7.7 میلیون مورد از مرگ و میر ناشی از CVD در سال ۲۰۱5 را دربرگرفته است.

محققان موسسه ژنوم سنگاپور (GIS) و سیستم بهداشت دانشگاه ملی (NUHS) از تکنولوژی تک سلولی برای کشف الگوهای تجلی ژن در قلب سالم و بیمار استفاده کردند.

این تیم کشف کرد زیرمجموعه منحصر به فردی از سلول های قلبی در  قلب های بیمار، برنامه های ژنی مرتبط با تقسیم سلولی قلب را فعال می کنند، و بدین ترتیب ناهمگونی تجلی ژن سلول های قلب بیمار برای اولین بار آشکار شد.

علاوه بر این، آنها "ترمزی" را که مانع از تقسیم سلول های قلب و در نتیجه خوددرمانی می شود، کشف کردند. هدف قرار دادن این "ترمزها" می تواند به ترمیم و بازسازی سلولهای قلب کمک کند.

منبع : خبرگزاری مهر
نویسنده خبر : مدیر پورتال
کلید واژه
 
اخبار مرتبط
شناسایی یک پروتئین موثر در بیماری عروق کرونر آیا تکوین قلب در دو جنس متفاوت است؟ تنش باعث قوی تر شدن قلب می شود ارتباط مستقیم طول تلومر و نارسایی قلبی در انسان پروتئین از حمله قلبی محافظت می کند مطالعات مربوط به کلیه منجر به کشف جالبی در زمینه نحوه شکل گیری قلب شده است شناسایی آنزیم چاقی در میانسالی سلول های عضلات قلبی بالغ ایجاد شده از سلول های بنیادی در آزمایشگاه مقایسه پتانسیل ترمیم قلبی سه نوع سلول بنیادی بازسازی لایه بیرونی قلب با استفاده از سلول‌های بنیادی استان گلستان میزبان دومین سمپوزیوم سلول های بنیادی و مهندسی بافت مولکول های طراحی شده برای درمان آسیب ناشی از حمله قلبی بهبود بیمار دچار سکته قلبی با استفاده از سلول های بنیادی شناسایی پایه های اپی ژنتیکی هایپرتروفی قلبی پروتئین مرتبط با بیماری قلبی منجر به آسیب مغزی می شود چگونه قلب به استخوان تبدیل می شود!!! چگونه می توان قلب های آسیب دیده را ترمیم کرد؟ پلاک های پروتئین آلزایمر به قلب آسیب می رسانند کشف تاثیر سلول بنیادی در بروز بیماری قلبی و عروقی در دیابت اتهام داده سازی و تقلب در مطالعات سلول های بنیادی به پروفسوری در دانشگاه سئول
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد