رسالت پژوهشکده : تلاش جهت ساماندهی پژوهش های زیست فن آوری پزشکی در راستای اولویت کشور
  • یکشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸
  • الاحد ١ جمادی الثانیة ١٤٤١
  • Sunday, January 26, 2020
صفحه اصلی اخبار دوره‌های آموزشی تحلیل و گزارش علمی اطلاعات عمومی مراکز تحقیقاتی پیوندها درباره ما تماس با ما  
کد مطلب :   2957 تاریخ انتشار: 
دوشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۶
- 14:03 تاریخ آخرین ویرایش :
  1396/06/27
بازدید:   87  
 
زیست فناوری بهترین حوزه برای سرمایه گذاری و سودآوری است
زیست فناوری بهترین حوزه برای سرمایه گذاری و سودآوری است
دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: حوزه زیست فناوری ضمن حرکت در مسیر اقتصاد دانش بنیان و ایجاد اشتغال، بهترین بستر برای سرمایه گذاری، ثروت آفرینی و سودآوری است.

به گزارش خبرنگار گروه علمی ایرنا، مصطفی قانعی روز شنبه در نشست خبری چهارمین نمایشگاه زیست فناوری ایران با اشاره به این که چهارمین نمایشگاه زیست فناوری از 27 الی 29 شهریورماه در مصلی امام خمینی (ره) برگزار می شود، هدف از برگزاری این نمایشگاه را که نخستین بار در سال 1389 برپا شد، فراهم آوردن محیط مناسب برای آشنایی عرضه‌کنندگان فناوری و متقاضیان، تسهیل ایجاد ارتباط، تبادل‌نظر و همکاری میان بخش‌های علمی، صنعتی و تجاری مرتبط، ایجاد روحیه رقابت سالم، هدایت فعالیت‌ها به سوی اولویت‌های کشور و همچنین ترویج عمومی زیست‌فناوری از طریق آشنایی جامعه با محصولات و کاربرد آن در زندگی روزمره ذکر کرد.
وی همچنین جلب همکاری سرمایه‌گذاران و سایر ذی‌نفعان عرصه تجاری‌سازی، ایجاد ارتباط بین صنعت و دانشگاه و نخبگان این حوزه، تسهیل و بسترسازی فرآیند تجاری‌سازی دستاوردهای علمی و فناوری و محصولات دانش‌بنیان کشور، ایجاد امکان تعامل میان بنگاه‌های داخلی و خارجی در حوزه بیوتکنولوژی(B2B) از طریق تقویت بازاریابی و فروش محصولات در بلندمدت و شناسایی فعالان این حوزه و جمع‌آوری و بروز رسانی اطلاعات موجود را از دیگر اهداف تعیین شده برای برگزاری این نمایشگاه دانست.
قانعی در ادامه با اشاره به وجود ۳7۰ شرکت دانش بنیان فعال در حوزه زیست فناوری در کشور اظهارکرد: از این تعداد ۲6۱ شرکت در چهارمین نمایشگاه زبست فناوری شرکت خواهند کرد.
وی با بیان این که نمایشگاه میزبان شرکت ها و موسسات دانش بنیان و نوآور، انجمن های علمی، انجمن های صنفی و اتحادیه های تخصصی، دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز پژوهشی و فناوری دولتی و غیردولتی مرتبط در حوزه های زیست فناوری کشاورزی، زیست فناوری پزشکی، زیست فناوری دریا و زیست فناوری صنعتی و محیط زیست خواهد بود، تصریح کرد: آمار مشارکت در چهارمین نمایشگاه زیست فناوری نسبت به دوره های قبل بیش از 63 درصد رشد نشان می دهد.
دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: در این نمایشگاه، ارزیابی دستاوردهای فعالان حوزه زیست فناوری و معرفی برترین‌های زیست‌فناوری ایران ضمن نمایش پتانسیل های بالقوه کشور در زمینه علم و فناوری، گامی موثر در ایجاد تحرک و رونق اقتصادی در پی خواهد داشت.
وی با بیان این که سه بخش سرمایه گذاری، زنجیره تجاری سازی و اعطای جایزه زیست ایران برای نخستین بار و با نوآوری نسبت به دوره های قبل در چهارمین نمایشگاه زیست فناوری ایجاد شده است، افزود: در این نمایشگاه همچنین میزبان افراد و هیات های مختلفی از 10 کشور جهان از جمله آلمان، ترکیه، گرجستان، هند، عمان، افغانستان، پاکستان، سریلانگا و لبنان هستیم.
به گفته قانعی، برگزاری 17 کارگاه تخصصی برای شرکت ها و موسسات دانش بنیان و دانشجویان مرتبط و برگزاری 10 نشست تخصصی با حضور بخش خصوصی و دولتی برای بررسی چالش ها و مرتفع نمودن آنها و همچنین برگزاری گردهمایی بزرگ زیست فناوری پزشکی با حضور نمایندگان وزارت بهداشت، معاونت علمی و دانشگاه ها و مراکز پژوهشی، از دیگر بخش های این نمایشگاه است.

**«
جایزه زیست ایران» مهم‌ترین برنامه جنبی چهارمین جشنواره زیست‌فناوری
قانعی در ادامه با بیان این که 'جایزه زیست ایران» مهم‌ترین برنامه جنبی چهارمین جشنواره زیست‌فناوری خواهد بود، افزود: این برنامه از سوی ستاد توسعه زیست فناوری و با مشارکت فعالان این حوزه تعریف شده است و به 7 شرکت، 3 فناور، 3 پژوهشگر و یک مرکز رشدبرتر اعطا خواهد شد.
به گفته وی، بخش‌‌های پزشکی، دارویی، کشاورزی، تجهیزات، صنعت، محیط زیست، رایانش زیستی، پروبیوتیک‌ها و نمایش طرح های برتر پژوهشی، از جمله بخش های در نظر گرفته شده در این نمایشگاه است.
دبیر ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار امیدواری کرد که این نمایشگاه با شناسایی و تشویق فعالان علم و فناوری در زمینه تبدیل علم به فناوری و در نهایت اشتغالزایی و افزایش تولید داخلی موثر باشد.
قانعی ادامه داد: در این نمایشگاه سرمایه گذاران را به سمت سرمایه گذاری در اولویت‌های زیست فناوری کشور ترغیب کرده و سرمایه گذارانی برای این کار پیدا کنیم که طرح های جدید و سرمایه‌پذیر در این حوزه را حمایت کنند.
وی با تاکید براین که حوزه زیست فناوری بهترین حوزه برای سرمایه‌گذاری و خلق ثروت محسوب می شود، افزود: زیست فناوری در حوزه داروهای بیوتکنولوژی بالاترین ارزش افزوده را در کل صنایع دنیا به خود اختصاص داده است.

** 500
میلیون تومان گرنت پژوهشی و 4،5میلیارد تومان تسهیلات سرمایه گذاری برای جایزه
دبیرستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه تحقق دست‌یابی به سه درصد بازار جهانی در سال ۱۴۰۴، ایجاد روحیه رقابت سالم در بین فعالان حوزه زیست فناوری، هدایت فعالیت‌ها به سمت اولویت‌های کشور و شناسایی، معرفی و تشویق فعالان زیست فناوری را از جمله مهمترین اهداف برگزاری مراسم جایزه زیست ایران عنوان کرد.
قانعی تصریح کرد: در مجموع، 500 میلیون تومان گرنت پژوهشی و 4،5 میلیارد تومان تسهیلات سرمایه گذاری از جوایزی است که صندوق حمایت از سرمایه گذاری زیست فناوری اعطا خواهد کرد.

منبع : ایرنا
نویسنده خبر : مدیر پورتال
کلید واژه
 
اخبار مرتبط
آیین نامه حمایت از پژوهشگران برتر جوان در حوزه زیست‌فناوری آیین نامه حمایت برگزاری همایش های زیست فناوری ایران ۳۰ طرح زیست فناورانه به ۲۰ سرمایه گذار ارائه می‌شود ایران دارای رتبه ۱۴ دنیا در زیست فناوری است دهمین دوره جایزه بزرگ زیست‌فناوری برگزار می‌شود رشد تولید داروهای زیستی در کشور/ صرفه جویی ارزی 6۰۰ میلیون دلاری نقش استانداردسازی در توسعه بازار محصولات زیستی چیست؟ شورای ملی منابع ‍ژنتیکی کشور تشکیل می شود کسب رتبه چهارم ایران در تولید داروهای زیست‌فناوری در منطقه ترویج زیست‌فناوری تزریق ثروت به کشور اعطای جایزه ملی به برترین‌های زیست‌فناوری 61 داروی بیوتکنولوژی در اولویت ایران است/۲9 قلم تولید شد/۱۲ قلم دارو هیچ خواهانی برای تولید ندارد نحوه مدیریت توسعه زیست‌فناوری در سایر کشورها رصد می‌شود فراخوان تهیه و تدوین برنامه تلویزیونی در مورد زیست فناوری رصد اختراعات جهانی در حوزه زیست‌فناوری موفقیت پژوهشگران کشور در استخراج 2 دارو از پلاسمای خون ایران پیشتاز تولید داروهای زیست‌فناوری در منطقه است فراخوان جذب دوره پسادکتری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان حوزه زیست فناوری، پرشتاب تر در دولت یازدهم صرفه جویی ارزی6۰۰ میلیون دلاری با تولید داروهای پیشرفته در کشور
ارسال نظر
لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با ما، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید:
1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

4.حداکثر کاراکتر مجاز جهت ارسال نظر 1000 کاراکتر می باشد.
نام:
ایمیل:
نظر:
 
کد امنیتی :
تولید مجدد