کد خبر: 2355
اولین کنفرانس مجازی آشنایی با تهدیدات نوین بیولوژیک و بیوتروریسم و پدافند غیرعامل بر علیه تهدیدات زیستی
با محوریت تهدیدات زیستی در حوزه انسانی (معرفی، ارائه تجربیات جهانی، تبیین حقوق و قوانین ملّی و بین المللی و بررسی موانع و راهکارهای موجود)

توسعه شگفت انگیز علوم و فناوری های زیستی و دستاوردهای ارزشمند آن برای ارتقا سطح زندگی بشر در عرصه های مختلف سبب توانمندی انسان در شناخت فرآیند های حیاتی و بهره برداری های مفید از آن گردیده است. هر چند در چند دهه گذشته متاسفانه با وجود و تصویب قوانین و مقررات ارزشمند بین المللی جهت پیشگیری از بهره برداری های غیر صلح آمیز از این توانمندی ها شاهد توسعه کاربرد های غیر مسالت آمیز از این علوم جهت صدمه زدن به منابع انسانی، اقتصادی و تهدید و ارعاب با عناوینی چون تهدیدات بیولوژیک و بیوتروریسم می باشیم. بنابراین تهدیدات زیستی بعنوان یکی از تهدیدات فزاینده نامتقارن در عصر معاصر در عرصه های انسانی، محصولات کشاورزی و دامی، آب و مواد غذایی، صنایع مختلف و محیط زیست بر زندگی انسان تاثیرگزار است. اهمیت و ضرورت شناخت این تهدیدات و آمادگی جهت مقابله با تاثیرات مخرب آن بر سلامت و امنیت کشور امری بدیهی و جزو وظایف مهم مسئولین نهاد های ذیربط و همچنین عرصه ای برای تحقیق و پژوهش و آموزش در مراجع علمی دانشگاهی و تحقیقاتی کشور است.

 

سخنران: پروفسور علی کرمی استاد تمام بیوتکنولوژی پزشکی و فوق تخصص مهندسی ژنتیک

زمان : 13 مهرماه 1395 ساعت 17 الی 19

 وسایل مورد نیاز داوطلبان جهت شرکت در دوره:

 این کنفرانس رایگان می باشد.

در صورت وجود سوال یا ابهام داوطلبان می توانند در ساعات اداری (8-16) با شماره تلفن 02166904493 تماس حاصل نمایند یا از طریق آیدی YM_RA@ از طریق سامانه تلگرام در تمام ساعات شبانه روز پیام خود را برای مدیریت پورتال ارسال نمایند.

 

قابل توجه داوطلبان : قبل از ثبت نام در دوره می بایست در سایت عضو شوید.

 

پس از ثبت نام در سایت، جهت شرکت در کنفرانس مجازی اینجا کلیک نمایید