printlogo


کد خبر: 2373تاریخ: 1395/06/17 19:09
کنفرانس مجازی Systems Biology
کنفرانس مجازی Systems Biology
اولین کنفرانس مجازی سامانه های زیست پزشکی برگزار می شود.

هدف اصلی زیست شناسی سامانه‌ها (Systems biology) مدلسازی موجودات زنده است. زیست­ شناسی سامانه‌ها به جای آزمایش و بررسی خصوصیات بخش ­های جدا شده یک سلول یا موجود، ساختار و دینامیک کل سلول و کل موجود را بررسی می‌کند.

دلیل اصلی محبوبیت زیست شناسی سامانه‌ها در سال­های اخیر، پیشرفت سریع زیست شناسی مولکولی خصوصاً در ژنومیکس، پروتئومیکس و حجم وسیع اندازه‌گیری‌های دقیق و پرسرعت می‌باشد که به دانشمندان توانایی جمع‌آوری مجموعه‌هایی از داده‌های جامع مربوط به سازوکارهای بنیادی رشد و پاسخ موجودات زنده به شرایط نامساعد را می‌دهد.

ابزارهای جدید و پربازده ژنومیکس، به دانشمندان این امکان را داده است تا به طور هدفمند و سازمان یافته، سامانه‌های زیستی را هنگام عمل دستکاری یا کنترل نمایند. به دلیل فزونی اطلاعات حاصل از این رهیافت ­های جدید، تحقیقات زیست شناسی، امروزه بیش از پیش به علوم اطلاعات متکی شده است. برهمکنش بین زیست شناسی مولکولی و علوم اطلاعات به تعیین اینکه چه نوع اندازه‌گیری و آزمایش تحلیلی نیاز می‌باشد، کمک می‌نماید.

سخنرانان: اساتید دانشگاه های برتر کشور

زمان : 25 مهرماه 1395 ساعت 17 الی 20

 وسایل مورد نیاز داوطلبان جهت شرکت در دوره:

  • اینترنت با سرعت حداقل 256 Kbps
  • داشتن اسپیکر و میکروفون
  • Webcam

 این کنفرانس رایگان می باشد.

در صورت وجود سوال یا ابهام داوطلبان می توانند در ساعات اداری (8-16) با شماره تلفن 02166904493 تماس حاصل نمایند یا از طریق آیدی YM_RA@ از طریق سامانه تلگرام در تمام ساعات شبانه روز پیام خود را برای مدیریت پورتال ارسال نمایند.

 

قابل توجه داوطلبان : قبل از ثبت نام در دوره می بایست در سایت عضو شوید.

 

پس از ثبت نام در سایت، جهت شرکت در کنفرانس مجازی اینجا کلیک نمایید

 


لینک مطلب: http://vimb.ir/News/View/2373