printlogo


کد خبر: 2991تاریخ: 1396/07/17 13:37
بهره‌مندی پژوهشگران حوزه پزشکی از خدمات آزمایشگاهی بیولوژی مولکولی
بهره‌مندی پژوهشگران حوزه پزشکی از خدمات آزمایشگاهی بیولوژی مولکولی
یکی از آزمایشگاه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوریهای راهبردی، خدمات آزمایشگاهی در حوزه‌های بیولوژی مولکولی، ژنتیک، فناوری نانو و فناوری نانو در دارو با جدیدترین تجهیزات مبتنی بر فناوریهای روز را به محققان و پژوهشگران ارائه می‌دهد.

به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران پویا؛ آزمایشگاه جامع تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در حوزه‌های فناوری نانو، فناوری زیستی و سلولهای بنیادی به پژوهشگران و محققان خدمات آزمایشگاهی ارائه می‌دهد.

این عضو شبکه آزمایشگاهی فناوریهای راهبردی، برای ارائه خدمات پژوهشی در زمینه‌های مختلف علوم پایه و تخصصی پزشکی از قبیل بیولوژی مولکولی، ژنتیک، فناوری نانو و فناوری نانو در دارو با جدیدترین تجهیزات مبتنی بر فناوریهای روز آمادگی دارد.

آزمایشگاه‌های جامع تحقیقاتی سراسر کشور با حمایت معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای تسهیل روند تحقیقات و ارائه خدمات تخصصی و پاسخ به نیازهای پژوهش در زمینه خدمات آزمایشگاهی به محققان سراسر کشور شروع به کار کرد.

کنترل کیفی و کمی در زمینه مهندسی، پزشکی، علوم پایه، کشاورزی و زیست‌فناوری، تصویربرداری و مشخصه‌یابی نمونه‌ها در ابعاد نانو، شناسایی کیفی مولکولهای مختلف و تعیین ساختار مولکولی، تصویربرداری و مطالعه‌ بیماریها در مدلهای حیوانی و دارورسانی هدفمند، روشی برای تولید نانوالیاف و... برخی از توانمندیهای این مجموعه آزمایشگاهی برای خدمت‌رسانی به محققان و پژوهشگران علوم پزشکی است.

شبکه آزمایشگاهی فناوریهای راهبردی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با گرد هم آوردن مجموعه‌ای از مراکز آزمایشگاهی مجهز و استاندارد سراسر کشو، زمینه ارائه خدمات آزمایشگاهی کارآمد را به محققان، پژوهشگران و فناوران فراهم کرده است.


لینک مطلب: http://vimb.ir/News/View/2991